Zakończony
od 27.01.2021 do 17.02.2021

 

W związku z zakończeniem oceny wniosków w ramach naboru projektów w trybie nadzwyczajnym nr RPZP.07.07.00-IP.02-32-N06/21 w ramach Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przedstawia zatwierdzoną Listę projektów w ramach trybu nadzwyczajnego, które zostały wybrane do dofinansowania w ramach Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach naboru nr RPZP.07.07.00-IP.02-32-N06/21 z dnia 26.01.2021 r. W związku z tym, że lista jest publikowana również w wersji edytowalnej, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie informuje, iż w kwestiach spornych rozstrzygnięcie zawsze będzie dokonywane w oparciu o dokument zamieszczony w formacie pdf.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie informuje, iż w ramach naboru nr RPZP.07.07.00-IP.02-32-N06/21 opublikowano dokumentację aplikacyjną dla 27 wniosków, o wnioskowanej wartości dofinansowania wynoszącej 13 659 992,61 PLN.
Wyjaśnienie dotyczące zapisów w:
• Załączniku nr 1 do Wezwania w trybie nadzwyczajnym „Szczegółowe zasady dotyczące wsparcia”, 
- pkt 4.1.4.4 „W przedmiotowym naborze nie przewiduje się możliwości refundacji wydatków. Wydatki są kwalifikowalne za okres od 1.01.2021 r. do 30.06.2021 r. i polegają na sfinansowaniu jednorazowych wydatków dla personelu medycznego.”.
W zapisach powyższego punktu nastąpiła pomyłka pisarska, zgodnie z kryteriami dopuszczalności „Zgodność wsparcia” wydatki są kwalifikowalne za okres od 1.01.2021 r. do 30.06.2021 r. i polegają na sfinansowaniu jednorazowych wydatków dla personelu zatrudnionego w placówkach wskazanych w Wykazie podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego przyjętego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, ogłasza  nabór wniosków o dofinansowanie projektów w trybie nadzwyczajnym, w ramach  7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19 Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020:

Numer naboru:  RPZP.07.07.00-IP.02-32-N06/21

Informacje o naborze

Termin, od którego można składać wnioski

od 27.01.2021 r.

Termin, do którego można składać wnioski

do 17.02.2021 r., do godz.15:00:00

Podział na rundy

Nie dotyczy trybu nadzwyczajnego.

 

Miejsce składania wniosków

W systemie LSI2014 

oraz

poprzez elektroniczne złożenie Formularza pisemnego wniosku o przyznanie pomocy do IP

Sposób składania wniosków o dofinansowanie

Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (LSI2014) w terminie naboru projektów oraz złożeniu do IOK pisemnego wniosku o przyznanie pomocy, podpisanego zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi wnioskodawcę, zawierającego właściwą sumę kontrolną, najpóźniej w terminie 5 dni od dnia zakończenia naboru projektów, tj. do 22.02.2021 r.

Za datę złożenia pisemnego wniosku o przyznanie pomocy uznaje się datę jego wpływu do kancelarii IP RPO WZ lub na adres skrzynki elektronicznej (wskazanej  w niniejszym Wezwaniu).

Złożenia Formularza pisemnego wniosku o przyznanie pomocy do IP RPO WZ należy dokonać wyłącznie elektronicznie z adresu mailowego wskazanego  w części B 1.4 i/lub B.7  wniosku o dofinansowanie projektu na adres skrzynki elektronicznej wskazanej  w części II niniejszego Wezwania.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?


- podmioty wskazane w Wykazie podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego przyjętego przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie dofinansowania dodatków specjalnych w związku ze szczególnymi warunkami pracy - narażenie na zachorowanie na COVID-19,  stanowiącym załącznik nr 12.1 do Wezwania do złożenia wniosku.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Typ 2. Realizacja przedsięwzięć związanych z walką i skutkami COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego w zakresie wsparcia:

a) zakupu wyposażenia i sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej, sprzętów i środków do dezynfekcji, wyposażenia obiektowego i budowlanego oraz laboratoryjnego, a także finansowania/refundacji poniesionych środków na dodatkowe wynagrodzenia personelu szpitali (wojewódzkich, powiatowych, resortowych, klinicznych) związanych z walką i przeciwdziałaniem COVID-19;

b) zakupu wyposażenia i sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej, sprzętów i środków do dezynfekcji, wyposażenia obiektowego i budowlanego oraz laboratoryjnego, a także finansowania/ refundacji poniesionych środków na dodatkowe wynagrodzenia personelu oraz zakupu ambulansów dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Uszczegółowienie typów operacji możliwych do zrealizowania w ramach projektu znajduje się w Wezwaniu do złożenia projektu pozakonkursowego.

Kryteria wyboru projektów

Zostały określone w Wezwaniu.

Finanse

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu:

  • 100% (85% EFS, 15%BP)

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektu wynosi:

  • 15 680 000,00 zł

     

Niezbędne dokumenty

Wezwanie do złożenia projektu w trybie nadzwyczajnym

Wzór wniosku o dofinansowanie

Stanowi załącznik do Wezwania.

Wzór umowy o dofinansowanie projektu

Stanowi załącznik do Wezwania.

Inne ważne informacje

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

W przypadku trybu nadzwyczajnego procedura odwoławcza nie ma zastosowania.

Pytania i odpowiedzi

Pytania prosimy kierować na adres e-mail: efs@wup.pl lub efskoszalin@wup.pl

Odpowiedzi na pytania znajdują się na stronie www.wup.pl/rpo/

Linki

 

Wersje archiwalne dokumentów

nd.