• Małe grupy, przytulne sale, zajęcia muzyczno-ruchowe i do tego preferencyjna miesięczna opłata. W takich warunkach czas spędzają maluchy w żłobkach utworzonych dzięki dofinansowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego WZ. Obecnie dzięki eurofunduszom w województwie przygotowywanych jest ponad 1200 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. 60 z nich znajduje się w nowo otwartej placówce „Zając Borówka” w Szczecinie. W czwartek, 12 grudnia marszałek Olgierd Geblewicz wraz z władzami miasta Szczecina, dyrekcją  oficjalnie otworzył żłobek.

     

  • „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019” to nagrody za zaangażowanie w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W piątek, 25 października 2019 r. już po raz szósty przyznał je Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. W uroczystości wziął udział m.in. Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, dyrektor WUP w Szczecinie  Andrzej Przewoda oraz  zastępca  kierownika  działu ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji  Generalnej  ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej Cinzia Masina.

  • Teoretycznie każda z nas o tym wie. Niestety, nie każda z nas daje sobie szansę na równą walkę. Nowotwór piersi wykryty odpowiednio wcześnie, zwiększa szansę na wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać o profilaktyce. A jest ona dostępna w województwie zachodniopomorskim w ramach unijnego projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” realizowanego przez Geneva Trust sp. z o.o. Organizacja przeprowadzi 33 tys. bezpłatnych badań mammograficznych w całym regionie, dzięki dwóm nowym mammobusom.  

  • Potrzeba jeszcze lepszych kierunków kształcenia, lepszej jakości i efektywności, bo tylko tak można przekonać młodych ludzi, by swoją przyszłość oparli o konkretny fach i wybrali szkolnictwo zawodowe. O wyzwaniach, o tym jak pomagać uczniom, pracodawcom i nauczycielom, jak zmieniać kształcenie zawodowe w regionie, dyskutowano podczas debaty „Zachodniopomorskie szkolnictwo zawodowe wyzwaniem XXI wieku”, zorganizowanej w Szczecinie przez Urząd Marszałkowski.

  • Zapewnienie opieki dzieciom do lat trzech to wciąż spore wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzą eurofundusze i takie programy jak „Zachodniopomorskie Małe Skarby”. Dzięki funduszom unijnym lepiej ma być m.in. w Gminie Świeszyno, która pozyskała środki na otwarcie nowego żłobka. Udało się – „Tęczowa Kraina” w Konikowie czeka gotowa na najmłodszych. W czwartek, 29 sierpnia 2019 r. odbyło się otwarcie placówki. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek Jarosław Rzepa.