• Pięć ośrodków medycznych na Pomorzu Zachodnim, a w nich 10 punktów konsultacyjno-diagnostycznych i 50 tys. osób w regionie poddanych badaniom na obecność przeciwciał w kierunku SARS-COV-2 oraz zakup dodatkowej specjalistycznej aparatury i środków ochrony indywidualnej dla kadry medycznej – to główne założenia Zachodniopomorskiego Programu Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa. Z pakietu bezpłatnych badań będą mogli skorzystać mieszkańcy województwa w wieku produkcyjnym - kobiety w wieku od 18 do 59 lat oraz mężczyźni od 18 do 64 roku życia. Urząd Marszałkowski w pełni sfinansuje je ze środków Unii Europejskiej. 

     

  • Zainteresowanie „Zachodniopomorskimi Małymi Skarbami” nie słabnie. Dziś, 3 marca  rozpoczął się kolejny nabór wniosków do programu. Do południa chęć skorzystania z tej formy pomocy zadeklarowało 180 rodziców najmniejszych mieszkańców Pomorza Zachodniego. Opiekunowie dzieci do lat trzech najczęściej starają się o refundację kosztów pobytu pociechy w żłobku lub zatrudnienia niani.  Marszałek Olgierd Geblewicz oraz dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda podsumowali dotychczasowe działania podczas konferencji prasowej.

  • Małe grupy, przytulne sale, zajęcia muzyczno-ruchowe i do tego preferencyjna miesięczna opłata. W takich warunkach czas spędzają maluchy w żłobkach utworzonych dzięki dofinansowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego WZ. Obecnie dzięki eurofunduszom w województwie przygotowywanych jest ponad 1200 miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech. 60 z nich znajduje się w nowo otwartej placówce „Zając Borówka” w Szczecinie. W czwartek, 12 grudnia marszałek Olgierd Geblewicz wraz z władzami miasta Szczecina, dyrekcją  oficjalnie otworzył żłobek.

     

  • „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019” to nagrody za zaangażowanie w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W piątek, 25 października 2019 r. już po raz szósty przyznał je Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. W uroczystości wziął udział m.in. Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, dyrektor WUP w Szczecinie  Andrzej Przewoda oraz  zastępca  kierownika  działu ds. Polski, Czech i Słowacji w Dyrekcji  Generalnej  ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej Cinzia Masina.

  • Teoretycznie każda z nas o tym wie. Niestety, nie każda z nas daje sobie szansę na równą walkę. Nowotwór piersi wykryty odpowiednio wcześnie, zwiększa szansę na wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać o profilaktyce. A jest ona dostępna w województwie zachodniopomorskim w ramach unijnego projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” realizowanego przez Geneva Trust sp. z o.o. Organizacja przeprowadzi 33 tys. bezpłatnych badań mammograficznych w całym regionie, dzięki dwóm nowym mammobusom.